Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki UlaşımPark tarafından Kocaeli’nin dört bir yanına ulaşım hizmeti sağlayan otobüsler, bölgemizi etkisi altına alan yoğun kar yağışına rağmen seferlerine ara vermeden devam etti. Bir diğer Kocaeli Büyükşehir hizmeti olan Akçaray tramvayı da seferlerinin tamamını gerçekleştirdi.

TÜM ÖNLEMLER ALINDI

Yoğun kar yağışı alan bölgelerden Gebze ilçesinde de otobüs seferlerinde aksama yaşanmadı. UlaşımPark acil müdahale ekibi araçların sabah sefere çıkması için gerekli tüm önlemleri aldı. Sabah sürücüler garajlara geldiğinde araçları sefere hazır hale getirilerek, seferlerde olası bir aksama yaşanması önlendi.

AKÇARAY TAM GAZ YOLUNA DEVAM ETTİ

Yoğun kar yağışına rağmen seferlerine ara verilmeyen Akçaray, yolcularından yine tam not almayı başardı. Yolcularını güvenli, hızlı ve konforlu ulaştıran Akçaray tramvayı bu zor şartlarda dahi sefer arası vermeden yoluna devam etti. Günde ortalama 300 seferle raylarda olan Akçaray’da ihtiyaç duyulması halinde ek sefer yönlendirilmesi de yapıldı.

KOCAELİ’NİN DÖRT BİR YANINA ULAŞIM

Kırsal mahalleler dahil olmak üzere Kocaeli’nin tüm ilçe ve mahallelerine ulaşımda aksama yaşanmadı. UlaşımPark kontrol merkezi seferdeki otobüsleri anlık takip edip, olası bir aksaklıkta anında ekip gönderdi.

ACİL MÜHADAHALE EKİBİ HAZIR KITA BEKLEDİ

Tam donanımlı iki araç Plajyolu ve Gebze garajında hazır kıta bekledi. Araçlardan gelebilecek arıza, yolda kalma vs. gibi durumlarda anında müdahale edip yolcu mağduriyeti önlendi. Oluşabilecek tüm aksaklıklara karşı önceden alınan tedbirler sayesinde otobüsler yoluna devam etti.