Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışanlarından Ulaşımpark şöförü Arif Korkmaz yaptığı davranışı ile yürekleri ısıttı. İzmit – Hereke (Hat-190) güzergahı hattında sefer yapan Büyükşehir Belediyesi Ulaşımpark otobüs şoförü Korkmaz, otobüs seyir halinde iken iftar vaktinin girmesi nedeni ile otobüsü müsait bir yere park ederek iftarlığını araçta bulunan yolcusu ile paylaştı.

ÖNCE NİYETLİ MİSİN DİYE SORDU
Olay Çarşamba günü İzmit – Hereke güzergahı 190 numaralı otobüste gerçekleşti. İzmit’ten Hereke’ye doğru giderken araç Körfez ilçesine geldiğinde iftar vakti girdi. Araç içerisindeki aynasından otobüste tek yolcu olduğunu gören şoför Arif, yolcuya önce ‘niyetli misin’ diye sordu.’ Evet’ cevabını alan güzel yürekli şoför Arif, yolcuya müsait bir yerde durup “yemekleri bölüşelim” şeklinde karşılık verdi.

EKMEĞİNİ YOLCUSU İLE PAYLAŞTI
Aracı müsait bir yere çekip dörtlüleri yaktı. Yolcunun teşekkür edip ‘gerek yok’ demesine aldırış etmeyen Şoför Arif, yolcuya önce su, sonrasında ise hurma ve kendi ekmeğinin yarısını bölerek verdi. Bu nazik davranışa karşılık yolcu, teşekkür etti ve Allah razı olsun şeklinde karşılık verdi.

“BAŞKASI DA OLSA AYNI ŞEYİ YAPARDI”
Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Ulaşımpark şoförü Arif Korkmaz yaptığı davranışın kendisinin yerinde kim olursa aynısını yapacağının altını çizerek” Güzergahta devam ederken tek yolcum kalmıştı ve iftar vakti gelmişti. Ramazan ayı paylaşmak ayıdır. Yolcuma kurumumuzun temin ettiği iftariyeliğimi paylaşalım dedim. İlk önce çekimser kaldı yolcum ama ardından ısrar edince kabul etti. Zaten niyetli olduğunu da söylemişti. Müsait bir yere kendisinin de onayını alarak aracı çekerek orucumuzu açtık. Yolcum da çok memnun kaldı. Evimizde nasıl karşılıyorsak misafirmizi çalışırken de aynı şekilde yolcularımıza hizmet etmek için görev yapıyoruz. Tüm yolcularımız bizim için çok değerlidir.” şeklinde konuştu.

GÜZEL DAVRANIŞ VATANDAŞIN TAKDİRİNİ TOPLADI
İftar vaktinde otobüs içerisindeki bu güzel diyaloglar araç içi kameraları tarafından kaydedildi. İnsanın içini ısıtan bu güzel durumun sosyal medya, yerel ve ulusal basına yansıması ile şoför Arif’e vatandaşlardan tebrik yorumları geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ve ulusal basının hesaplarında paylaşılan görüntüleri izleyen vatandaşlar, Şoför Arif’e “güzel yürekli insan, Allah kazadan beladan korusun, merhametli insan, yurdumun güzel insanı” gibi güzel yorumlarda bulundu.